ریشه کنی عقرب ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت عقرب

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت عقرب پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


آیا نیش عقرب برای انسان کشنده است؟

از میان 1500 گونه عقرب شناخته شده در جهان، فقط 25 گونه از آن ها زهر کشنده دارند. نیش عقرب های کشنده در کودکان، افراد ناتوان و سالخورده می تواند به مرگ منجر شود اما در افراد بزرگسال و سالم علائمی نظیر تنگی نفس و تشنج را در پی دارد.

چه چیزی باعث جذب عقرب به خانه می شود؟

رژیم غذایی عقرب ها بیشتر از حشرات تشکیل شده است. آن ها برای یافتن غذا وارد خانه ها می شوند. اگر موفق به پیدا کردن حشرات نشوند آن محیط را ترک خواهند کرد.

با چه اقداماتی از ورود عقرب به خانه پیشگیری کنیم؟

شیرهای چکه کننده و نشتی آب را در تمام قسمت های خانه تعمیر کنید ترک ها و شکاف ها را به ویژه در کناره های درب و پنجره کاملاً مسدود کنید. به طور مرتب کابینت ها، کمدها، قفسه لباس ها و مکان های تاریک را با احتیاط بررسی کنید. گیاهبرگ، زباله های چوبی و سایر اقلام مشابه را در حیاط خانه تمیز کرده و دور بریزید. اگر در حیاط هیزم دارید آن ها را در فاصله چند متری از دیوار، درب و پنجره قرار دهید. عقرب ها برای تغذیه از حشرات استفاده می کنند. برای عدم ورود عقرب به خانه اول باید سایر حشرات را از بین ببرید. حواستان به کانال های هوا نیز باشد. عقرب ها می توانند وارد کانال های هوا شده و از سقف به خانه شما راه پیدا کنند.

آیا عقرب ها بعد از نیش زدن می میرند؟

حشراتی مثل زنبور در صورتی که نیش بزنند، باعث مرگ خودشان می شوند. دلیل آن هم جدا شدن بافت مربوط به محل نیش، پاره شدن شکم زنبور و گیرکردن آن در بدن فرد مورد تهاجم است. اما قسمت نیش در عقرب در اثر نیش زدن جدا نمی شود و فقط زهر را وارد بدن طعمه می کند. عقرب ها گاهی حتی بیش از یک بار نیش می زنند.

خطرناک ترین عقرب جهان در کجاست؟

عقرب قرمز هندی خطرناک ترین عقرب جهان محسوب می شود. پراکنش این عقرب در هندوستان، پاکستان، نپال و سریلانکا است. اندازه آن بین 5 تا 9 سانتیمتر بوده و رنگ آن نیز از نارنجی تیره تا قرمز روشن است. نرخ کشندگی عقرب قرمز هندی بین هشت تا چهل درصد است. بیشترین آمار مرگ ناشی از عقرب هندی در کودکان گزارش شده اشت.

آیا عقرب ها می توانند از تختخواب بالا بروند و انسان را نیش بزنند؟

عقرب ها قادر هستند از سطوحی مثل دیوار و تخت بالا بروند. در صورتی که احساس خطر کنند نیش هم می زنند.

اگر دچار عقرب گزیدگی شدیم چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

در صورت عقرب گزیدگی، قبل از رسیدن به بیمارستان، محل گزش را با آب و صابون ملایم شستشو داده و سپس روی آن کمپرس یخ قرار دهید. عقرب گزیدگی در کودکان با خطرات بیشتری همراه است.

عقرب گزیدگی بر زنان باردار چه اثراتی دارد؟

اثرات نیش عقرب در دوره بارداری هنوز کاملاً مشخص نیست. نیش عقرب در دوران بارداری ممکن است به اختلالات بیوژیکی منجر شود. همچنین نیش عقرب در زنان باردار اثراتی نظیر بالارفتن فشار خون و افزایش ضربان قلب را در پی دارد. در برخی افراد نیز موجب درد و انقباضات شدید در ماهیچه های لگنی می شود.

آیا نیش عقرب می تواند باعث آسیب های عصبی شود؟

بسته به نوع عقرب، نیش آن می تواند باعث درد شود و یا بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد. نیش عقرب می تواند به مشکلات جدی در سلامتی منجر شود، نظیر مشکلات قلبی، تنفسی و انقباضات شدید ماهیچه ای. در صورت بروز این مشکلات دریافت به موقع کمک های پزشکی بسیار ضروری است.

عقرب ها را با چه بوهایی می توان از خانه فراری داد؟

اسانس اسطوخودوس، دارچین، نعناع فلفلی و میخک برای دور کردن عقرب از خانه بسیار کارآمد هستند. این اسانس ها را در قسمت هایی مثل درب های ورودی خانه، پنجره های رو به حیاط، پایه های تخت، اطراف حیاط و باغچه اسپری کنید.

تعداد عقرب ها در چه فصولی از سال زیاد می شود؟

تولید مثل عقرب ها از نیمه تابستان تا پاییز است. در این فصل تعداد عقرب ها رو به افزایش است.

عقرب ها چگونه به خانه ما وارد می شوند؟

عقرب ها در خانه ها به دنبال شکاف ها و ترک هایی برای پناه بردن هستند. در خانه هایی که درزها و شکاف هایی در قسمت های درب، پنجره و دیوارها وجود دارد احتمال حضور عقرب ها بیشتر است. برای کاهش احتمال وجود عقرب در خانه بهتر است تمامی منافذ را در قسمت های مشکوک درزبندی کنید.

آیا ممکن است در استخر ها عقرب وجود داشته باشد؟

عقرب ها جذب آب نمی شوند. آن ها آب مورد نیاز بدنشان را از طعمه ای که شکار می کنند تهیه می کنند. پیدا کردن مکان هایی برای پنهان شدن عقرب ها، تنها دلیلی است که آن ها جذب استخرها می شوند. همچنین آفات دیگری نیز ممکن است کنار استخرها زندگی کنند که عقرب ها از آن ها به عنوان طعمه استفاده می کنند.

چگونه از شر عقرب ها خلاص شویم؟

زمانی که در خانه با مشکل عقرب ها مواجه می شوید از بین بردن آن ها کار سختی به نظر می رسد، اما اگر از سموم تخصصی عقرب برای ریشه کن کردن آن ها استفاده کنید خیالتان راحت خواهد بود. همچنین برای پیشگیری از ورود دوباره عقرب ها باید تمام منافذ احتمالی در سقف، دیوار، کناره درب و پنجره و سایر قسمت ها را به خوبی درزگیری کنید.

آیا استفاده از سرکه در دفع عقرب ها مؤثر است؟

بوی قوی سرکه در دفع عقرب ها بسیار قوی عمل می کند. ترکیب اسیدی سرکه باعث می شود عقرب ها از نزدیک شدن به مکانی که سرکه در آن اسپری شده است خودداری کنند. برای این کار می توانید از سرکه سفید، سرکه سیب و هر نوع دیگری از سرکه استفاده کنید.


سفارش سم از طریق:
Background Image
×